ZŠ Červená Voda
Navigace: Novinky » Archiv » Dopravní hřiště a výlet hrad Potštejn
Škola v obraze

Dopravní hřiště a výlet hrad Potštejn

28.6.2018 21:04

ČTVRŤÁVI NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI .....

Ve středu 23. května se ráno čtvrtá třída vydala do Lanškrouna na dopravní hřiště. Po teoretické přípravě o pěti vyučovacích hodinách, která proběhla o týden dříve v naší škole pod vedením paní Kurkové z BESIPu a která byla zakončena písemným testem, čekala naše čtvrťáky praktická část. V té se nejdříve žáci seznámili s hřištěm po vlastních a až poté mohli usednout na zapůjčená kola. Polovina třídy vyrazila řešit dopravní situace, které hřiště nabízí, a druhá půlka se zatím zdokonalovala v jízdě zručnosti. Na závěr všechny čekala čtyřminutová jízda, během které žáci dostávali za každý přestupek trestný bod. Pro získání průkazu cyklisty nesměl součet trestných bodů za obě části přesáhnout hranici deseti bodů, což se většině našich čtvrťáků podařilo.

         foto                                                              

...... A NA HRADU POTŠTEJN

V pátek 15. června se čtvrtá třída vydala vlakem na svůj výlet, jehož cílem byl Potštejn. Nejdříve nás čekal výšlap k zřícenině hradu, kde jsme si chvíli odpočinuli, a pak pokračovali dál lesem až k toku řeky Divoká Orlice, podél které jsme se dostali zpět do vesnice. Na zámku nás přivítal šašek, který nás seznámil s Dorkou, místní děvečkou. Ta nás provedla zámkem a seznámila nás s paní hraběnkou, která se rozstonala, protože jí pan hrabě nechtěl koupit nové plesové šaty. Veselou prohlídku zámku vystřídal strašidelný Bubákov, obchůdek se suvenýry a cukrárna na nádvoří. Neopomenuli jsme ani zámecký park, odkud jsme se odebrali zpět na vlakové nádraží a vyrazili zpět domů.

foto                                                                                                                               Mgr. Pavla Osičková

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz