ZŠ Červená Voda
Navigace: Novinky » Archiv » Druháci na cestách
Škola v obraze

Druháci na cestách

20.6.2019 23:06

Návštěva druhých tříd u hasičů v Králíkách

Dne 14. 6. jeli žáci 2. A a 2. B na prohlídku hasičského vybavení do Králík k profesionálním hasičům. Hasiči předvedli vybavení hasičského vozu s odborným výkladem, manipulaci s některými nástroji si mohly děti vyzkoušet. Nejvíce je nadchlo stříkání vody z proudnice. Na závěr jsme byli svědky výjezdu hasičů k zásahu. Zpět ke škole do Červené Vody jsme došli pěšky po staré cestě přes Dolní Orlici.

   foto                                                                                                                                     Mgr. Eva Jetmarová

 

Vlastivědná exkurze druhých tříd

Dne 13. 6. zavezl autobus žáky 2. A a 2. B ke Tvrzi Orlice u Letohradu. Průvodkyně nás seznámila s historií tvrze, historickou kuchyní, prohlédli jsme si místnosti se sbírkami zbraní, loveckých trofejí a cínového nádobí a sklepení. Překvapením byly skleněné podlahy, v nichž jsou vidět hradby a zdi původní tvrze.

Druhá trasa „Kouzelný les“ - fauna a flóra ČR byla více interaktivní, děti vyplňovaly ve dvojicích pracovní list (přiřazovaly razítka živočichů a jejich stop, vyhledávaly určité druhy živočichů, mohly se rozhlédnout z posedu).

Příjemným zpestřením, kromě nákupu suvenýrů, bylo vyžití na hřišti s lanovou průlezkou, klouzačkou, kotvou na laně.

K odpočinku a občerstvení posloužily dřevěné lavice a stoly. Zpět se všichni vrátili plni dojmů a dobré nálady.

  foto                                                                                                                                   Mgr. Eva Jetmarová

                                                                                                                                       Mgr. Stanislava Kopecká

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz