ZŠ Červená Voda
Navigace: Novinky » Archiv » Pětka a osmička společně na výletě v Častolovicích
Škola v obraze

Pětka a osmička společně na výletě v Častolovicích

21.6.2017 22:06

Ve čtvrtek 15.6. 2017 se V. B a VIII. třída v doprovodu třídní učitelky Evy Veselé, Ivy Vackové a asistentky Pavlíny Filkové vydala společně na školní vlastivědnou exkurzi do Častolovic na zámek, aby si tak žáci zkrátili čekání na nadcházející prázdniny.  U vlakového nádraží jsme se sešli v 7:30. Počasí nám přálo, a tak jsme vyrazili. Cesta vlakem celkem ubíhala, a tak jsme před desátou hodinou přišli do areálu častolovického zámku.

První zastávkou byla mini zoo plná zajímavých zvířat, např. lam, prasat či koz. Po prohlídce zoo, krmení zvířátek a fotografování na nás čekal program, ve kterém jsme si vyzkoušeli chůzi po laně a střelbu kuší. Úspěšné provazochodce čekala malá odměna. Ve střelbě kuší se stali nejlepšími střelci Max z osmičky a Anežka z pětky. Poté následovalo kejklířské představení a nakonec prohlídka častolovického zámku. Po ukončením prohlídky jsme měli více než hodinu volno na občerstvení a samostatnou procházku parkem, ve kterém kvetly hlavně růže. V oboře častolovického zámku jsme pozorovali bílé daňky a srnčí i jelení zvěř.

Zpět domů jsme odjeli opět vlakem a do červené Vody dorazili v 18 hodin. Výlet se nám líbil a rádi bychom jeli někdy příště na další.

Na závěr bychom chtěly za obě třídy poděkovat paní učitelce Veselé, Vackové a Filkové za prima zážitky a pohodový den.

  

     foto                            Za VIII. třídu  Daniela Štogrynová a Iva Wawrzyczková

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz