ZŠ Červená Voda
Navigace: Třídy » třetí b » Perličky
Škola v obraze

O tom, že někdy dokážou děti své učitele nečekaně pobavit a rozesmát povypráví PERLIČKY ZE ŠKOLNÍCH LAVIC:

 

"Mamka říkala, že si objednáme toho mravenečníka." - Z nabídky knížek Albatrosu se na mě usmíval Ferda Mravenec.

"Paní učitelko, já už mám dneska vstupenku do jídelny!"

Po hodině TV se ptám dívky, proč má na sobě dvě trička, že si určitě jedno zapomněla svléknout. Zasáhla mě pohotová odpověď: "Mamka nechtěla, aby mi byla zima, tak mi dala dvě. "(mimochodem ladila i barvou)

Okolnosti mě donutily škrtnout razítko za DÚ. Do sešitu jsem začala psát pro rodiče vysvětlení. Dívka začala plakat a ptala se, co tam píšu. Vysvětlila jsem jí to, ale pláč neustával a dívka si začala balit věci do aktovky se slovy: "Jdu domů, až se uklidním, tak zase přijdu." Nakonec naštěstí zůstala.

Dívky si v jídelně pochvalují dobrý oběd a vykládají si, jak se jim ve škole líbí. Vše zakončí větou:"No, a ještě, že nemáme zlobivou paní učitelku!"

Při  prvouce jsme probírali nejen hygienu těla, ale také zubů. Vykládám, jak si děti mají zuby čistit, a proč...jinak, že jim vypadají. Zděšení v očích některých  dětí mě zarazilo. Uvědomila jsem si, že dětem v 1. třídě samozřejmě zuby vypadávají a začala jsem tedy napravovat situaci. "Děti, vy máte zoubky první - ty vám vypadat všem musí, aby udělaly místo pro druhé. Těm, co vám teď vypadají se říká mléčné, a těm, co vám potom vyrostou... "předběhla mě pohotová odpověď bez otázky "Ty budou čokoládové!" Co dodat? Snad jen ta barva by mi vadila.

 

                                                                                                                                                              S. Kopecká

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz