Emil Zátopek by měl radost

10. října 2022

Tradiční sportovní akce Zátopkovy štafety se na ZŠ a MŠ Červená Voda koná již několik let pro žáky druhého stupně. Díky možnosti využít Sportovní halu jsme měli v záloze i „mokrou“ variantu, kterou jsme rádi využili.

Závody jsou rozdělené do dvou kol. Ve školním kole, je cílem překonat rekord Emila Zátopka na trati dlouhé 10 km s časem 28:54,2. Tento čas se pokusilo překonat 24 žáků naší školy a jeden vybraný učitel. I přes veškerou snahu žáků a učitelů se rekord překonat nepodařilo, ale výsledný čas 33:20,9 byl rychlejší než loňský. Za zmínku stojí nejrychlejší čas na 400 m chlapců i dívek. Za chlapce měl nejlepší čas Josef Kubíček, který svoji část závodu uběhl za 1:07,3. Za dívky uběhla 400 m nejrychleji Simona Miková v čase 1:20,8.

Ve druhém, ročníkovém kole, soupeří vždy dva ročníky proti sobě na jedno kolo, které letos měřilo 100 m. V prvním běhu závodili žáci šestých tříd proti sobě. Rychlejší v tomto závodě byla třída 6.B, která s časem 2:57,2 překonala třídu 6.A. V druhém závodě se potkali třídy 7. tříd. Závod byl velice vyrovnaný až do chvíle chyby v předávce. Díky této chybě si pro vítězství hladce doběhla třída 7.B s časem 2:54,7. Poslední závod byl napínavý a vyrovnaný od začátku až do konce. Na cílové rovince s časem 2:38,8 doběhla první štafeta 9. třídy a o 7 desetin později štafeta 8. třídy.

Všem žákům, kteří se zúčastnili patří velké poděkování za odvahu a předvedený výkon. Nesmíme zapomenout ani na ty, kteří podporovali a fandili svým spolužákům a kamarádům. Za spolupráci chci poděkovat žákům 9. ročníku, všem učitelům za pomoc s organizací, bez kterých by tento závod nebyl takový, jaký nakonec byl. Nesmím zapomenout ani na pana ředitele, pana Bílého, který nám celou akci umožnil zorganizovat.