Okrskové kolo ve florbale

26. listopadu 2019

V úterý 26. listopadu proběhlo okrskové kolo ve florbale v kategorii mladších žáků. Úplně poprvé se uskutečnilo v tělocvičně při Gymnázium Žamberk. Letošního okrsku se zúčastnilo šest týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Hrálo se hracím systémem 2x10 minut hrubého času.

V prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu ze Žamberka, který měl velmi silnou diváckou kulisu a podporu. V atraktivním utkání jsme vyšli ze zápasu remízovým výsledkem v poměru 1:1. V druhém utkání jsme porazili v zápase bohatém na branky ZŠ Nádražní Žamberk 6:4. Díky lepšímu skóre jsme postoupili ze skupiny z prvního místa a v semifinálové bitvě jsme narazili na soupeře z Klášterce nad Orlicí. Klášterec vstoupil do zápasu velmi aktivně a bojovným výkonem nás porazil vysoko v poměru 8:3. Nicméně jsme neztratili naději a hnáni touhou po vítězství jsme v dramatickém zápase o třetí místo porazili mužstvo z Králík těsně 2:1. Vynikající výkon v zápase podal brankař Roman Kašecký, který svými zákroky vychytal, až na jednu, všechny gólové šance soupeře.

Naše mužstvo podalo sympatický týmový výkon završený konečným třetím místem v okrskovém kole ve florbale. Klíčovými hráči našeho mužstva byli Erik Krobot, Ondřej Náhlík a Tomáš Šponar. Konečným vítězem okrsku, který dále postupuje do okresního kola je domácí mužstvo z Gymnázia Žamberk.

Mgr. Radim Válek