Ekoláci

  • Žáci 5. až 9. ročníku se zájmem o ekologii, životní prostředí a přírodu
  • Spolupracují se školním koordinátorem EVVO na realizaci školního programu environmentálního vzdělávání a výchovy
  • Od školního roku 2009/2010 pracují v nepovinném předmětu Ekologické praktikum
  • Reprezentují školu v projektech a soutěžích:
  • - Zelený ParDoubek – ekologická soutěž Pardubického kraje pro školy
  • Šikovní Ekoláci ze ZŠ ČV
  • - Ukliďme si svět! – projekt společnosti Elektrowin zaměřený na podporu
  • zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů ve školách v ČR:
  • Ekologie v praxi na naší škole Vyhlášení soutěže Elektrowinu(video 2) video 3
  • ZŠ ČV vyhrála Ekoláci u starosty 3.ročník soutěže Ukliďme si svět(2010)
  • - Recyklohraní – školní recyklační program s cílem realizovat zpětný odběr baterií,
  • akumulátorů a elektrozařízení spojený s osvětovou činností ve školách
  • - Panenka – projekt UNICEF (Dětský fond OSN), jehož cílem je získat finanční prostředky
  • pro celosvětovou očkovací kampaň prostřednictvím výroby a prodeje (adopce) textilní panenky
  • - Ekologická stopa školy – projekt zaměřený na výpočet ekologické stopy školy
  • Realizují informační kampaň o odpadech pro občany Červené Vody (vydání tří letáků: Základní informace o odpadech, Plasty, Papír)
  • Ekodevatero – výtvarné zpracováníspolečných pravidel nejen ekologického chovánížáků a zaměstnanců naší školy (leden – červen 2010)

2007/2008

Karin Stejskalová, Andrea Apačová, Markéta Jelínková, Sandra Lichoňová, Petra Nováková, Jana Dolečková, Věra Urbanová, Lucie Müllerová, Lucie Bulová, Lucie Janečková, Jana Blažková, Miroslav Korálek, Zbyněk Liška, Erik Sonntag, Tomáš Csaszár, Ladislav Fuchs (7. třída)

2008/2009

Karin Stejskalová, Andrea Apačová, Markéta Jelínková, Sandra Lichoňová, Petra Nováková, Jana Dolečková, Věra Urbanová, Lucie Müllerová, Lucie Bulová, Lucie Janečková, Petra Nováková, Miroslav Korálek, Zbyněk Liška, Erik Sonntag, Tomáš Csaszár, Ladislav Fuchs (8. třída)

2009/2010

Dominik Kunák, Kristýna Hečková, Dan Choleva (5. třída), Vilma Orlitová, Pavlína Bulová, Mirka Havlenová, Radek Grežo, Dan Hnátnický, Jakub Jelínek (6. třída), David Apač, Markéta Hůlková (7. A), Barbora Vrábelová, Edita Novotná, Tereza Mrázková (7. B), Karin Stejskalová, Andrea Apačová, Markéta Jelínková, Sandra Lichoňová, Petra Nováková, Jana Dolečková, Věra Urbanová, Lucie Müllerová, Lucie Bulová, Lucie Janečková, Marcela Kubitová, Erik Sonntag, Tomáš Csaszár, Ladislav Fuchs (9. třída)

2010/2011

Dominik Kunák, Kristýna Hečková (6. třída), Vilma Orlitová, Pavlína Bulová, Mirka Havlenová, Adéla Bittnerová, Dan Hnátnický, Jakub Jelínek (7. třída), David Apač, Markéta Hůlková, Darina Jánešová, Bára Kalinová, Martina Douděrová (8 A), Jan Pinkas (8. B), Josef Koutný (9. třída)

2011/2012

Natálie Kruttová, Viktorie Hegerová, Aneta Andrlová, Tereza Víchová, Kristýna Mrázková (5. třída), Monika Csaszárová, Hana Wawrzyczková (6. třída), Dominik Kunák, Kristýna Hečková (7. třída), Vilma Orlitová, Mirka Havlenová, Dan Hnátnický, Radek Grežo, Karel Reichl,
Marek Šlajs (8. třída), Barbora Kalinová, Darina Jánešová, Martina Douděrová, Luboš Bogol, Dan Bittner (9. A)

2012/2013

Lucie Čermáková, Adélka Dostálová, Jakub Popelář, David Kunák, Veronika Brůnová (5. třída), Natálie Kruttová, Aneta Andrlová (6. třída), Hana Wawrzyczková, Monika Csaszárová, Jakub Krutta (7. třída), Kristýma Hečková, Marie Himová, Gábina Durnová, Dominik Kunák (8. třída), Vilma Orlitová, Dan Hnátnický (9. třída)

2013/2014

Terka Bittnerová, Katka Doubínková, Eva Korálková, Terka Ročková, Lucka Ročková, Klára Dobešová, Daniela Štogrynová (5. třída), Lucie Čermáková, Adélka Dostálová, Veronika Brůnová (6. třída), Natálie Kruttová, Aneta Andrlová, Vikča Hegerová, Terka Víchová (7. třída), Dominik Kunák (9. třída)

2014/2015

Romana Pokorná (5. třída), Terka Bittnerová, Eva Korálková, Lucka Ročková, (6. třída), Lucie Čermáková, Adélka Dostálová, Jakub Popelář (7. třída), Pavlína Bubelová, Viktorie Hegerová, Terka Víchová (8. třída)

2015/2016

Míša Tejklová (6. třída), Terka Bittnerová, Eva Korálková, Lucka Ročková, Marie Fuchsová (7. třída), Lucie Čermáková, Adélka Dostálová, Jakub Popelář (8. třída), Aneta Macková, Pavlína Bubelová, Terka Víchová (9. třída)

2017/2018

Bittnerová Adéla (IX. třída), Ročková Lucie (IX. třída), Dobešová Klára (IX. třída), Tejklová Michaela (VIII. třída,) Urzedovská Milada (VII. třída), Stolariková Denisa (VII. třída), Ročková Veronika (VII. třída), Chládková Vendula (VI. A), Apačová Nikola (VI. A), Urzedovská Terezie (V: A)

2018/2019

Karolína Jánešová, Amálka Pokojová, Barbora Švestková, Dominika Durnová, Štěpán Matouš, Michal Roček (V. třída), Tereza Dostálová, Markéta Urbanová (VI. B), Daniela Lucie Bartošová, Vendula Chládková, Nikola Apačová (VII. A)