Lyžařský výcvik sedmých tříd 2024

4. března 2024

Po pátých třídách se v polovině února na svah vydaly i ty sedmé, tentokrát premiérově na Bukovku. Každé ráno si je u školy vyzvedl autobus a odvezl je do Horského resortu Buková hora, kde spolu s žáky ze Štítů absolvovali pětidenní lyžařský nebo snowboardový výcvik s instruktory z lyžařské školy.
Po počátečním rozdělení do týmů podle úrovně dovedností se lyžaři i snowboardisté dali do práce. Někteří se s technikou jízdy teprve seznamovali, jiní měli možnost se ve svých jezdeckých dovednostech zdokonalovat. Všichni začali na pomě v kid parku a postupně přesedali na lanovou dráhu, kterou ke konci týdne využívali už všichni jezdci, a užívali si jízdu z pořádného kopce.
Počasí bohužel odpovídalo rázu letošní zimy. Vystřídalo se nám přijatelné počasí s tím deštivým, které však naše sedmáky neodradilo, za což si zaslouží obdiv.

Všem jim přejeme, aby je v příštích letech lyžování a snowboarding bavily a přinášely jim radost.
Mgr. Pavla Osičková

A co o lyžáku napsali samotní sedmáci?

Byl to super zážitek. Hned první den mě toho spoustu naučili. Instruktoři a instruktorky byli hodní. Když mi to nešlo, nekřičeli na mě a snažili se to vysvětlit v klidu. Dávám pět hvězdiček z pěti.
Vanesa Knápková 7.B

Mrzí mě, že jsem tam byla jen tři dny, ale i tak jsem si to užila. Každým dnem to bylo uježděnější a umrzlejší, ale jezdilo se krásně. Taky bylo dobře, že jsme si to nejdříve v 5. třídě procvičili nebo naučili, a pak už jsme si mohli jenom užívat a zlepšovat se.
Eliška Rašková 7.A

Bylo to hezké, Instruktoři byli taky dobří. Hodně nových věcí jsem se naučil.
Šimon Michalička 7.A

Za mě dávám pět hvězdiček z pěti. Bylo to dobré v tom, že jsme nemuseli čekat ve frontě na lanovku. Takže to bylo super! Skvělí instruktoři, rychle a dobře vysvětlí a naučí. Určitě to stojí za to. A hlavně byla skvělá parta.
Radek Jurenka 7.B

Instruktoři byli milí a, když byla potřeba, pomohli. Doprava byla v pohodě, i když měla zpoždění. V průběhu náročného dopoledne vždy potěšil horký čaj a mala svačinka. Přes všechny ty pády a modřiny můžu říct, že jsem si lyžák užila.
Zuzana Korálková 7.A

Lyžák se nám líbil. Byly jsme rády, že jsme byli na Bukovce. Instruktoři byli fajn a moc hodní. Naučili nás obloučky, které jsme si zdokonalovaly. Máme nové kamarády. V lanovce jsme s holkami dělaly blbosti a zpívaly, byla to sranda. Složily jsme písničku pro našeho instruktora Milana:

Ach ty Mílo Milane, jen se podívej na mě.
Snowboard mám seřízenej a svah je připravenej.

Tereza Bednářová, Markéta Seidlová, Adéla Linhartová 7.A