Okrskové kolo ve florbalu - 2. místo!

5. prosince 2012

V úterý 27.11. 2012 se vybraní chlapci narození v letech 1999 – 2001 utkali se stejně starými protivníky ve florbalu. Hrálo se v tělocvičně ZŠ v Jablonném nad Orlicí turnajovým způsobem. Ze dvou základních tříčlenných skupin postoupili první a druzí, kteří se křížovým pravidlem utkali o finále.

Ve skupině A bojovali chlapci ze základních škol z Jablonného nad Orlicí, Výprachtic a Klášterce nad Orlicí. V naší skupině B jsme byli společně s Králíkami a Dolní Čermnou.

Hned na úvod jsme si suverénně poradili s Dolní Čermnou 6:1 a ze skupiny pak následně postoupili z prvního místa, protože i v druhém utkání jsme zvítězili 4:1 nad Králíkami.

V semifinále na naše výborné kluky nestačil ani druhý tým ze skupiny A, kterým byl Klášterec nad Orlicí. Ten si stejně jako kluci z Králík odnesl prohru 4:1.

Následovalo finále s domácími borci z Jablonného nad Orlicí. Hned v úvodní minutě jsme bohužel inkasovali branku a přes veškerou snahu se tento rozdíl nepodařilo smazat. Naopak v druhé půli jsme zariskovali a zkušený soupeř toho využil a ještě dvakrát skóroval. Ve finále jsme tedy prohráli 0:3.

Nicméně za předvedený výkon, týmový a kamarádský duch, skvělé a příkladné vystupování zaslouží všichni reprezentanti naší školy veliké poděkování. Od brankáře Davida Kunáka, hráče Dana Antla, Richarda Antla, Šimona Blümela, Jan Fuchse, Adama Macka a Františka Severina až po obětavého tatínka trenéra Viléma Blümela. Speciální poděkování věnuji obci, která nám poskytla k přepravě obecní dodávku.