Zátopkovy štafety 2014

7. října 2014

V pátek 3. října 2014 naše škola uspořádala již 16. ročník Zátopkových štafet. Po 10. hodině se na školním hřišti sešli žáci 2. stupně, aby mohli na dálku běžet štafetu na 25 x 400 m proti jiným školám.

Do školní štafety bylo vybráno 10 nejrychlejších děvčat, 14 hochů a na poslední úsek pan učitel Mgr. Válek. Již od začátku získala děvčata náskok na loňský čas a tak se dalo očekávat jeho překonání. Souhra na trati, předávky a běžecké výkony žáků byly výborné. K lepším výkonům je hnali spolužáci, kteří velice dobře povzbuzovali naše běžce. Cílovou čáru tak protnul pan učitel Válek v čase 34:42,8 min.

Nejrychlejší dívkou na 400 m byly Lenka Vaníčková ze 7. ročníku v čase 1:20,7 min. Nejrychlejším hochem na 400 m byl David Sonntag z 9. ročníku v čase 1:09,1 min.

Po krátkém odpočinku byla na programu štafeta na 10 x 1 kolo (10x150m) mezi šestkou a sedmičkou a po nich mezi osmáky a deváťáky. Na tyto krásné souboje vykouklo i sluníčko a tak jsme měli na sportování výborné podmínky.

Štafeta 7. ročníku měla od začátku mírný náskok před šesťáky. Ty ale do vedení dostal v 9. úseku David Štogryn a schylovalo se k dramatu. Poslední úsek za 6. ročník běžel Robin Doubínek a za sedmou třídu Lucka Čermáková. Ještě na začátku cílové rovinky měl mírný náskok Robin, ale mohutný finiš přivedl do cíle jako první Lucku, a tak sedmáci porazili šesťáky o jedinou desetinu sekundy.

Souboj 8. ročníku s 9. ročníkem tak dramatický nebyl, což se dalo očekávat a deváťáci zvítězili s přehledem.