Technohrátky 2019

6. června 2019

Letošní deváťáci mají úspěšně za sebou přijímací zkoušky na střední školy a jejich cesta za budoucím povoláním dostane nový směr. Při rozhodování o dalším vzdělávání jim pomohla účast na technohrátkách, kterých se letos zúčastnili i žáci osmého a sedmého ročníku.

Sedmáci se vydali 9. 5. do Lanškrouna na Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště, kde jsou vyučovány maturitní obory – elektrotechnika, mechanik elektrotechnik, kosmetička a učební obory – nástrojař, elektromechanik pro zařízení a přístroje, knihař a kadeřník. Jednotlivé obory byly představeny v rámci dílniček, kde si mohli žáci sami vyzkoušet konkrétní profese, například dívky si v oboru kadeřnice učesaly figurínu nebo jim studentky vytvořily účesy. Chlapci si vyzkoušeli práci s kovem a na závěr se všichni zúčastnili soutěže.

Ve středu 22. 5. se technohrátky konaly na Středním odborném učilišti opravárenském v Králíkách, kterých se zúčastnili žáci osmého ročníku. Během exkurze navštívili zámečnu, kde si vyrobili štítky ke klíčům, obrobnu, ve které byla ukázka nástrojů, autodiagnostiku a svařovnu, tam si vyzkoušeli montáž kola na vozidlo a trenažér.

Prostřednictvím technohrátek se žáci základních škol seznamují se zázemím škol či s pedagogy a hlavně se dozvědí maximum informací o oborech, které je zajímají a které by si mohli vybrat.

                                                                                                                   Mgr. Vacková Iva