Zkušební včelín

Včelařský kroužek

 

Včelařský kroužek probíhá od 1.10.2020 ve zkušebním včelíně na zahradě ZŠ Červená Voda (kudy ke včelínu/klubovně). Přihláška, souhlas. Může být veden i jako volitelný předmět školy.

Kroužek vede Mgr. Miroslav Beran (608 620 743, beran.miroslav@cvvoda.cz).

 

Náplní jsou tři okruhy.

První lze nazvat hravé učení s tématy: život včel, včelí rodina a jak se stát včelařem. Druhým okruhem budou výlety zaměřené na pozorování přírody, poznávání rostlin a návštěvy u včelařů. A protože chovatelství je především o lásce k živému a starání se, je poslední okruh zaměřený na samotnou práci se včelami, se dřevem, voskem a medem.

Děti v kroužku budou se včelami v úzkém kontaktu. Vše však bezpečně. Kroužek je kompletně vybaven ochrannými kombinézami. Klubovna a dílna jsou odděleny od úlů. Část úlů je prosklená. Chování včel bude sledováno přes sklo i on-line kamerou, elektronickými váhami a online včelařským deníkem. Vybrané aktivity kroužku budou také živě přenášeny na web. Vše bylo předvedeno 4.9.2020 na Zahradní slavnosti.

Zájemci (rodiče) se hlásí telefonicky/emailem vedoucímu kroužku, který s nimi domluví vyplnění přihlášky. Termín pro přihlašování je začátkem září. Čas konání schůzek se domlouvá podle aktuálních rozvrhů a skladbě žáků. 

Kroužek zřizuje Základní škola, která je členem ČSV ZO Králíky.

Váhy online

naměřené hodnoty si můžete prohlédnout na adrese https://app2.beespy.cz/

  • Login: vcelycv
  • Heslo: vcelkamaja

Online kamery

vnější kamera směřuje na česno a vnitřní do prostoru klubovny.

Zatím je možné nainstalovat aplikaci na mobilní telefony a tablety. Do nových stránek školy chceme následně umístit živé sledování bez nutnosti dalších instalací. Aplikace pro PC také existuje, ale zatím se nám ji nepodařilo napárovat. Pokud se Vám ji podaří zprovoznit, budeme rádi za návod.

Počítejte s tím, že je uvedené zařízení vyrobené v Číně. Zařízení po Vás bude chtít povolení přístupu ke kameře telefonu apod. Uvádíme to raději předem. Pokud je Váš telefon vyroben v Čínské lidové republice, tak o Vás stejně už všechny údaje mají.

  1. Nainstalujte si bezplatně aplikaci Hik – connect for End user https://appstore.hikvision.com/ ( iOS, Android). Aplikace nabízená v Obchodu Play nefunguje.
  2. Až aplikaci spustíte, zaregistrujte se v ní. Na email Vám přijde potvrzovací kód.
  3. Po zadání kódu si vytvoříte heslo pro přihlašování do aplikace.
  4. Zašlete nám na email miroslav.beran@gmail.com informaci, který email jste uvedli při své registraci. Přidáme ho do sdílených uživatelů obou kamer. Potvrdíme Vám to.
  5. Poté se Vám v aplikaci zobrazí možnost přidání kamer. Potvrdíte to a zadáte heslo pro šifrování 123456.
  6. Poté se můžete dívat. Venkovní kamera bude spuštěná stále. Pro vnitřní si s žáky vytvoříme pravidla a bude sloužit primárně k prezentaci výstupů činností kroužku.

 

Informace o projektu

Projekt ZKUŠEBNÍ VČELÍN byl zaměřen na zvýšení kapacit pro poskytování neformálního vzdělávání dětí a mládeže v oblasti chovu včel. Předmětem byl nákup kočovného vozu a vybavení.

Předpokládané datum zahájení bylo 10.05.2018 a datum ukončení 30.09.2020.

Dotace byla schválena ve výši 656 277,72 Kč, spouúčast obce ve výši 34 540,94 Kč.

Projekt byl součástí výzvy č. 12 - MAS ORLICKO-IROP-Neformální a zájmové vzdělávání II.

 

Fotogalerie